Įdomūs faktai apie Jelly Belly

Vyšnia buvo pats populiariausias Jelly Belly® želė saldainių skonis du dešimtmečius iki 1998-ųjų, kai pirmąją vietą užėmė Sviestiniai kukurūzų spragėsiai. 2003-iaisiais Vyšnia ir vėl iškopė į aukščiausią poziciją, su vos 8 milijonais saldainių.

Šilauogės skonis buvo sukurtas Ronaldo Reigano prezidentinei inauguracijai 1981-aisiais, o šių iškilmių metu buvo suvartota daugiau nei trys tonos Jelly Belly® želė saldainių.

Prezidento Ronaldo Reigano portretas, pagamintas iš 10000 Jelly Belly® želė saldainių, kabo Ronaldo Reigano prezidentinėje bibliotekoje Simi Valyje, Kalifornijoje.

Prezidento Ronaldo Reigano prezidentavimo laikotarpiu Jelly Belly® želė saldainiai buvo tiekiami Ovaliajame kabinete bei prezidento kelionėms skirtame lėktuve. Buvo sukurtas specialus laikiklis skirtas naudoti lėktuve, kad stiklainis su Jelly Belly saldainiais turbulencijos metu neišsipiltų.

Jelly Belly® želė saldainiui pagaminti reikia nuo 7 iki 21 dienos.

Pirmasis želė saldainis buvo sukurtas nežinomo amerikiečių saldainių gamintojo pirmajame 19-to amžiaus dešimtmetyje. 1861 m. pasirodžiusioje reklamoje buvo siūloma siųsti želė saldainius kareiviams, kariaujantiems Pilietiniame kare.

Praėjusiais metais buvo suvalgyta pakankamai Jelly Belly® saldainių, kad jais būtų galima apjuosti žemę daugiau nei penkis kartus.

Aštuoni originalūs Jelly Belly® želė saldainių skoniai, pasirodę 1976-aisiais, buvo Vyšnia, Gira, Cream Soda, Saldusis mandarinas, Žalias obuolys, Citrina, Saldymedis bei Vynuogė.

Jelly Belly® želė saldainiai buvo pirmieji želė saldainiai kosmose, kai prezidentas Reiganas įdėjo jų į kosminį erdvėlaivį "Challenger", skridusį 1983 m.

Jelly Belly® paaukojo 288000 keturiasdešimt septynių skirtingų skonių želė saldainių pirmajam pasaulyje iš želė saldainių stop kadro technika sukurtam animaciniam muzikiniam klipui "In Your Arms" su Kina Grannis; vaizdo klipas išleistas 2011 m. lapkričio mėn.